Dowiedz się więcej o naszym centrum

Największe Centrum Ogrodnicze w Polsce!

Centrum Ogrodnicze Majewskiego istnieje od 1994 roku. Właściciel Sławomir sygnując swoim nazwiskiem nazwę firmy wykorzystał swoje kwalifikacje zawodowe i wieloletnie doświadczenie tworząc jedno z największych centrów ogrodniczych w Polsce.

kwiat

Gdzie jesteśmy?

Centrum Ogrodnicze znajduje się w Legnicy przy ulicy Koskowickiej 12 i zajmuje ponad dwa hektary powierzchni na które składa się pięć hal handlowych z poszczególnymi działami:

  • Kwiaty doniczkowe oraz akcesoria do pielęgnacji i uprawy roślin domowych
  • Kwiaty rabatowe, nawozy, środki ochrony roślin, nasiona traw
  • Dekoracje, upominki, ozdoby
  • Zoologia i akwarystyka
  • Doniczki i narzędzia
  • Rośliny ogrodowe, iglaki i drzewa oraz podłoża i doniczki (mrozoodporne)
  • Kwiaciarnia, artykuły wiklinowe, akcesoria florystyczne
kwiat

Kiedyś i dziś

W połowie roku 2010 Majewski podjął się budowy dwóch hal o łącznej powierzchni 9800 m2 pod dachem. Projekt tych dwóch hal jak i pozostałych, wykonała firma Deforche z Belgii. Natomiast design, komunikację i filozofię sprzedaży zaaranżował jeden z najlepszych ekspertów branżowych i konsultant centrów ogrodniczych, Australijczyk John Stanley.

Na jednej z nowo wybudowanych hal prowadzona jest sprzedaż roślin domowych i akcesoriów do ich pielęgnacji. Oprócz tego znajduje się kawiarenka MAJcafe, w której można skosztować pysznej kawy i domowych wypieków, a także różnorodnych deserów i przekąsek. Na drugiej hali znajduje się największy wybór prezentów, upominków i artykułów dekoracyjnych. Dalszą część powierzchni zajmuje dział zoologiczno-akwarystyczny.

Pod względem technologicznym jest to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce. Wyposażony jest w automatyczny system sterowania klimatem, polegający na wietrzeniu, doświetlaniu, podlewaniu i nawożeniu roślin. Do podlewania roślin wykorzystywane są opady atmosferyczne, które zbierane są z powierzchni dachu, co dowodzi, iż budowany był w zgodzie z naturą i myślą o ekologii.

Automatyczny system sterowania klimatem
6 działów tematycznych
Powierzchnia ponad 9800 m2
Dostawa do klienta